از ۶ ماهگی تا ۴ سالگی، نوزادان و کودکان مهارت های موفقیت آمیز خوردن مستقل را توسعه می دهند. در ابتدا این کار با کمک شما، سپس با استفاده از انگشتان کودک و حرکت برای مدیریت موفقیت آمیز قاشق و چنگال تا ۴ سال انجام می شود.

تغذیه کودک

خود تغذیه برای کودکان ۶ ماهه تا ۴ ساله

 برای تبدیل شدن به یک تغذیه کننده مستقل با موفقیت، باید مهارت های حرکتی درشت و ظریف و همچنین دانش حواس و راحت بودن با غذاهای مختلف برای نوزادان اتفاق بیفتد.

نکات کلیدی Deb:

کودکان در ۳ تا ۴ سال اول در عین حال که مهارت های حرکتی ظریف را به دست می آورند، بیشتر و بیشتر  در مهارت های حرکتی دهان مستقل شده اند. نوزادان با غذاهای انگشتی شروع می کنند و به سمت استفاده مستقل از قاشق و چنگال حرکت می روند. نوزادان با استفاده از فنجان باز مستقل می شوند. زمان صرف غذا می تواند استرس زا باشد، اما راه های زیادی برای کاهش استرس و لذت بردن از این تجربه اجتماعی فوق العاده وجود دارد.

چرا خود تغذیه یک نقطه عطف مهم است؟

نوزادان و کودکان یاد می گیرند که به طور مستقل غذا بخورند – یک مهارت برای زندگی. این شامل احساس زیاد، فشردن، انداختن غذا است. کثیف است، اما مهارت های حرکتی ظریف آنها را توسعه می دهد تا بتوانند به طور مستقل یک قاشق را در دست بگیرند. کودکان در مورد طعم، بافت، بو و دمای غذا یاد می گیرند. صبور باشید – فرزند شما در نهایت به آنجا خواهد رسید. عکس های زیادی بگیرید تا جنبه خنده دار آن را پیدا کنید!
 
تغذیه مستقل کودک

نکاتی در مورد استفاده از قاشق در کودکان

از ۶ ماهگی به کودک خود یک قاشق بدهید. در روزهای اول با یک قاشق به آنها غذا بدهید در حالی که قاشق دیگری در دست دارند. 

نکاتی در مورد استفاده از لیوان آب

یک فنجان یا لیوان کوچک پلاستیکی نشکن به کودک خود بدهید. بگذارید آنها با جام بازی کنند تا به احساس آن عادت کنند. اولین باری که کودک از فنجان استفاده کرد راهنمایی کنید. فقط مقدار کمی مایع در فنجان بریزید. مهمانی های چای داشته باشید و در زمان صرف غذا با کودکتان غذا بخورید و بنوشید. 

چگونه با آشفتگی و بازی غذای کودک خود کنار بیاییم؟

آشفتگی غذا خوردن و بازی با غذا بخش های رایج و سالم رشد کودک شما است.
اگر آن را استرس زا می دانید:
از پیش بند استفاده کنید.
غذا را به صورت نواری برش دهید تا برداشتن آن راحت تر باشد.
اجازه دهید کودکتان با دستانش غذا بخورد.
بیرون غذا بدهید
یک ورق پلاستیکی زیر صندلی بلند قرار دهید.

نکاتی برای بازی موثر در مهارت غذا خوردن کودک

برای کمک به کسب مهارت غذا خوردن در کودکان از بازی هایی که به مهارت دست او کمک می کند استفاده کنید. از اسکوپ و بیل با برنج و ماسه استفاده کنید. با خمیر بازی بازی کنید.
بازی تخیلی – به عروسک نوزادشان غذا بدهید. پس از چند ماه اول زندگی کودک شما، تغذیه او به تغذیه مستقل تغییر می کند. آنها از وابستگی کامل به تغذیه مستقل در زمان غذا تبدیل می شوند. تماشای آنها در حال لذت بردن از آزادی و تعامل اجتماعی با خانواده و دوستانشان عالی است!
اگر در مورد تغذیه کودک خود نگرانی دارید، با پزشک عمومی، متخصص اطفال یا درمانگر خود تماس بگیرید یا سوالات خود را در لخش دیدگاه این مقاله از ما بپرسید.