بهترین مهدکودک

بهترین مهدکودک


در حالت ایده آل، مهدکودک یک مقدمه آرام و آفتابی برای مدرسه واقعی کودک شما خواهد بود، زیرا زمینه را برای بقیه دوره آموزشی او فراهم می کند. در حالی که هیچ برنامه ای کامل نیست، برخی از آنها بهتر از بقیه هستند. دریابید که چه چیزی آنها را متمایز می کند و چگونه می توانید بهترین شروع ممکن را برای فرزند خود داشته باشید؟ 
صرف نظر از اینکه چه گزینه هایی دارید. (همچنین حتما راهنمای ما برای مهدکودک را بررسی کنید تا بدانید از سال پیش رو چه انتظاراتی دارید!)

چرا مهدکودک؟

ابتدا هدف یک برنامه خوب مهدکودک را در نظر بگیرید. مهدکودک فرصتی را برای کودک شما فراهم می کند تا مهارت های اجتماعی، عاطفی، حل مسئله و مطالعه ضروری را که در طول تحصیل از آنها استفاده خواهد کرد، بیاموزد و تمرین کند. رشد عزت نفس یکی از اهداف مهم مهدکودک است. این فرآیندی است که به کودک شما کمک می کند تا احساس خوبی نسبت به شخصیت خود داشته باشد و به توانایی خود برای مقابله با چالش های یادگیری اطمینان داشته باشد. کتاب‌ها می‌توانند کمک بزرگی در این زمینه باشند – این انتخاب‌ها به افزایش اعتماد به نفس در کودکان کمک می‌کنند.
مهدکودک همکاری را می آموزد: توانایی کار کردن، یادگیری و کنار آمدن با دیگران. یک سال در مهدکودک این فرصت را برای فرزند شما فراهم می‌کند که صبر و حوصله را بیاموزد، و همچنین توانایی نوبت گرفتن، اشتراک‌گذاری و گوش دادن به دیگران – همه مهارت‌های یادگیری اجتماعی و عاطفی را که او در طول سال‌های تحصیل و بعد از آن از آنها استفاده خواهد کرد. اکثر کودکان به طور طبیعی کنجکاو هستند، اما برخی نمی دانند چگونه تمرکز کنند یا از این کنجکاوی استفاده کنند. مهدکودک زمانی برای برانگیختن و هدایت کنجکاوی و عشق طبیعی فرزندتان به یادگیری است.
تعامل کودکان در مهدکودک

یک مهدکودک ایده آل چگونه به نظر می رسد؟

از هر تعداد از مربیان و والدین بپرسید، توضیحات مختلفی در مورد مهدکودک ایده آل دریافت خواهید کرد. اما توافقات اساسی مشخصی بین مربیان وجود دارد که چه چیزی یک مهدکودک خوب را می سازد. 
باید توانایی فرزندتان برای یادگیری (و از) جهان، سازماندهی اطلاعات و حل مشکلات را گسترش دهید. این باعث می شود احساس ارزشمندی و اعتماد به نفس، توانایی او برای کار با دیگران و علاقه او به کارهای چالش برانگیز افزایش یابد. ترکیبی از فعالیت‌های رسمی (به‌ابتکار معلم) و غیررسمی (به‌ابتکار کودک) ارائه دهید. تحقیقات و پروژه ها به فرزند شما اجازه می دهد که هم به تنهایی و هم در گروه های کوچک کار کند.
در مهدکودک بهتر است استفاده از فعالیت های گروهی بزرگ که نیاز به نشستن دارند را به حداقل برسانیم. در عوض، بیشتر فعالیت‌ها شامل یادگیری مبتنی بر بازی و عملی در گروه‌های کوچک هستند. با پیشروی سال، فعالیت های گروهی بزرگ برای آمادگی برای کلاس اول کمی طولانی تر می شود.
عشق به کتاب، خواندن و نوشتن را در کودکان پرورش می‌دهد. کتاب ها، کلمات و نوشته های خود بچه ها در سرتاسر کلاس وجود دارد. هنگام نگاه کردن به برنامه ها، این عناصر – و همچنین نیازهای خاص فرزند و خانواده خود را در نظر داشته باشید. هر برنامه ای برای هر کودکی مناسب نیست. برخی از کودکان در مهدکودک بیشتر پیشرفت می کنند، برخی کمتر. 
با معلم پیش دبستانی فرزندتان صحبت کنید، از چند مدرسه دیدن کنید و قبل از تصمیم گیری با مدیر یا مربی مهدکودک صحبت کنید. اگر برنامه کمتر از ایده آل باشد چه؟ شاید در مورد اینکه فرزندتان را کجا به مهد کودک بفرستید، انتخاب کمی داشته باشید یا اصلاً نداشته باشید، اما نگران کیفیت آن هستید. ابتدا به برنامه و معلم زمان بدهید تا سال را پیش ببرند. اگر کلاس را در بهار مشاهده کردید و به نظر می رسد زمانی که کودک شما در پاییز شروع می کند متفاوت است، ممکن است دلیل خوبی وجود داشته باشد. بسیاری از برنامه‌ها به آرامی شروع می‌شوند و برای کمک به جدایی کودکان از خانواده و احساس اعتماد به نفس در مدرسه قبل از اضافه کردن نیازهای یادگیری، زمان صرف می‌کنند. اگر بعد از چند هفته همچنان نگرانی دارید، با معلم صحبت کنید. از او در مورد اهدافش بپرسید و انتظارات خود را با او در میان بگذارید. گاهی اوقات یک عدم تطابق ظاهری می تواند فقط یک تفاوت در رویکرد باشد. دیالوگ را ادامه دهید. اطلاعات بخواهید، اما مایل به شنیدن «چرا»های فلسفه معلم باشید.
با این حال، مواقعی وجود دارد که معلم یا رویکرد او برای فرزند شما مناسب نیست. سپس نوبت به صحبت با مدیر آموزشی مدرسه می رسد. با نکات واضحی که می خواهید بیان کنید آماده باشید. این به مدیر کمک می کند تا متوجه شود مشکل چیست و پیشنهاداتی برای کمک به فرزند شما ارائه دهد. 
گاهی (اما به ندرت) کودکان نیاز دارند که به معلم یا مدرسه دیگری روی آورند. این می تواند نتیجه بسیاری از مشاهدات کلاسی از فرزند شما توسط معلم، مدیر و/یا شخصی حرفه ای دیگر باشد. اجماع گروهی در مورد این تصمیم مهم است.
با بهترین کتاب های مهدکودک به فرزندتان کمک کنید تا برای یک سال تحصیلی موفق آماده شود. به‌علاوه، کتاب‌ها، نکات و منابع مورد تأیید متخصص مهدکودک را در راهنمای ما برای آماده شدن برای مهدکودک، از جمله کتاب‌خوان‌های پیشنهادی مهدکودک، بررسی کنید. 
شما عزیزن می‌توانید برای ثبت نام مهدکودک و پیش دبستانی ماتیار در سال تحصیلی ۱۴۰۳ در این بخش رزرو کنید.